X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

باربری پاس در تهران

اسباب کشی و باربری در تهران - باربری پاس

زمان بندی برای اسباب کشی

کی شروع کنیم،کی تمام کنیم؟ 

برای اینکه بتوانید برنامه‌ریزی درستی برای اسباب‌کشی داشته باشید، می‌توانید طبق این برنامه عمل کنید:   1 ماه مانده 

مرتب کنید: در خانه بگردید و تصمیم بگیرید کدام وسیله را می‌خواهید نگه دارید و کدام را نمی‌خواهید. علاوه‌ بر این، فکر کنید کدام وسیله به بسته‌بندی خاص نیاز دارد. وسواس را در این مرحله کنار بگذارید. 

تحقیق کنید: درباره شرکت‌های حمل‌و‌نقل تحقیق کنید و یک برآورد قیمت داشته باشید. بهتر است از دوستان و آشنایان بپرسید. انتخاب یک شرکت مناسب در یکی، دو روز آخر ممکن نیست. 

فهرست درست کنید: یک فهرست از تمام وسایلی که قرار است جابه‌جا کنید تهیه کرده تا چیزی از قلم نیفتد. 

مدارک را منظم کنید: سوابق تحصیلی مدرسه، سندها، شناسنامه‌ها، مدارک پزشکی و کل مدارک مهم خانواده را در یک کیف بگذارید تا در حمل و نقل آنها را گم نکنید. 

پانزده روز مانده 

وسایل لازم را سفارش دهید: شما برای اسباب‌کشی به تعدادی کارتن خالی در اندازه‌های مختلف نیاز دارید. هر گروه وسیله به کارتن خاصی نیاز دارد. می‌توانید آنها را از سوپرمارکت‌ها تهیه کنید. علاوه‌براین به طناب، چسب نواری پهن، تعدادی روزنامه و تکه پارچه برای پیچیدن دور شکستنی‌ها هم نیاز دارید. 

دور ریختنی‌ها را دور بریزید: مصرف چیزهایی که نمی‌خواهید جابه‌جا کنید را شروع کنید. مثلا شروع به مصرف غذاهای فریزر کنید و تا جایی که می‌توانید مواد غذایی جدید نخرید. 

ده روز مانده 

شرکت حمل‌و نقل را انتخاب کنید: تاریخ اسباب‌کشی را با آن شرکت چک کنید و روی هزینه به توافق برسید. اگر می‌توانید یک قرار داد ببندید. 

بسته‌بندی اثاثیه را شروع کنید: از وسایلی که کمتر از آنها استفاده می‌کنید شروع کنید. مثلا جعبه‌ابزار یا وسایل اسکی. روی هر بسته بنویسید در آن چه وسیله‌ای وجود دارد و آیا برای حمل آن توصیه خاصی لازم است یا نه. 

وسایل مهم را کنار بگذارید: وسایلی مثل طلا و جواهر و مدارک را باید خودتان حمل کنید. به هیچ وجه آنها را در کارتن‌ها بسته‌بندی نکنید. 

2 هفته مانده 

ماشین را تعمیر کنید: اگر از شهری به شهر دیگر اسباب‌کشی می‌کنید، لازم است ماشین را برای سرویس به تعمیرگاه ببرید تا در راه برای شما مشکلی پیش نیاید. 

پس بگیرید: اگر وسیله‌ای را به کسی امانت داده‌اید یا در بانک نزدیک چیزی را به امانت سپرده‌اید، آنها را تحویل بگیرید.

یک هفته مانده 

جمع کردن را ادامه دهید: غیر از وسایل ضروری مثل یخچال، ظروف دم دستی و لباس‌هایی که می‌پوشید، تمام چیزهای دیگر را بسته‌بندی کنید. برای لباس‌ها می‌توانید از چمدان‌های خالی استفاده کنید. 

یک روز مانده 

قطعی کنید: با شرکت حمل‌ونقل تماس بگیرید و تاریخ را قطعا مشخص کنید. 

فریزر را از برق بکشید: در این روز دیگر لازم نیست چیزی در یخچال و فریزر شما باشد. 

جمع کردن نهایی: یک دست لباس برای پوشیدن در روز اسباب‌کشی کنار بگذارید و بقیه وسایل و ظروف را جمع کنید. 

همان روز 

مدیر باشید: مواظب کارگرها باشید تا کارتن‌هایی که مواظبت می‌خواهند درست جابه‌جا شوند. 

برای بار آخر: خانه خالی را کاملا بگردید. تمام کمدها و کابینت‌ها را باز کنید تا چیزی جا نماند. 

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 12 مرداد 1396 ساعت 11:58 | چاپ مطلب